Tai senoji interneto svetainės versija. Naująją versiją rasite čia.

<< sausis, 2010 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Naujienos

2018-10-15

Paežerių kaimo bendruomenė įgyvendino Vilkaviškio rajono savivaldybės finansuojamą projektą

 

PAEŽERIŲ KAIMO BENDRUOMENĖS ŠVENTĖ

 „KRAŠTIEČIŲ SUSIBŪRIMAS  15 METŲ KELYJE“

Paežerių kaimo bendruomenė 2018 m. liepos 14 dieną paminėjo savo veiklos 15 metų jubiliejų. Šventė prasidėjo šv. Mišiomis Paežerių  koplytėlėje. Mišias už gyvus ir mirusius kaimo bendruomenės narius aukojo klebonas Virginijus Vaitkus. Vėliau šventė persikėlė į Paežerių pagrindinės mokyklos patalpos.  Šventėje Paežerių dalyvavo  Vilkaviškio rajono savivaldybės meras Algirdas Neiberka, LR Seimo narys Kęstutis Smirnovas, Pilviškių seniūnijos seniūno pavaduotoja Nijolė Juraitienė, kaimyninių bendruomenių atstovai.

„Amžinai tikėtis, niekad nenustoti vilties, - tokie didžios sielos žmogaus bruožai “, – kadaise pasakė L. A. Floras.   Paežerių kaimo bendruomenės žmonės,  per savo veiklos penkiolikos metų laikotarpį įrodė, kad ši citata apibūdina mus - visada pasiryžusius atiduoti dalį savęs: savo proto galias, širdies šilumą, darbščių rankų prisilietimus. Atiduoti tai Žemei, kurioje mes visi gyvename. Tai nuo mūsų prisilietimų šviesėja Žemės veidas ir gražioje visų bendrystėje atsigauna žmonių sielos.     Bendruomenė- tai daugiavaikė šeima, kur matomas ir girdimas kiekvienas, tai ieškojimas bendro tikslo ir būdų jam įgyvendinti. Bendruomenė- tai atviros durys ir širdys, tai paprasčiausiai buvimas kartu, bendravimas. Paežerių kaimo bendruomenės pradžių pradžia prasidėjo nuo grupelės aktyvių žmonių, kurie siekė suburti kaimo žmones dėl gražesnės ir geresnės savo  kaimo ateities.   Per penkiolika metų nuveikta daug gražių, prasmingų, sielai mielų darbų.

Daug keliavome. Apkeliavome beveik visą Lietuvą - nuo Nidos iki Varėnos. Aplankyti Anykščiai, Kryžių kalnas,  pabuvota Burbiškių dvare Tulpių žydėjimo šventėje, Žiobrinių šventėje Kriūkuose, Grybų šventėje Varėnoje. Vasario 11 – tąją tapo tradicija paminėti tarptautinę ligonių šventę. Paraginti visuomenės sveikatos centro specialistės Irmos Simokaitienės.   kartu  su  Visuomenės sveikatos priežiūros centru, Paežerių pagrindinės mokyklos bendruomene lankome mūsų kaimo ligonius, kurie dėl negalios ar ligos negali išeiti iš namų, padovanodami truputį šilumos, šypsenas, linkėdami stiprybės ir geresnės sveikatos. Suorganizuota šventė ant Paežerių ežero „Padovanok šypseną“, su įvairiomis sportinėmis varžybomis. Juk ne veltui sakoma jog didžiausią žmogaus turtą-sveikatą 50 proc. lemia mūsų gyvensena. 2017 m. teikėme paraišką nacionalinei Žemės ūkio ministerijai. Įsirengėme poilsio zoną Paežerėje su treniruoklių kompleksu, pavėsine, žaidimų aikštele, trimeriu aplinkai pagražinti.

 Lietuvos šimtmečiui mūsų bendruomenė kartu su mokyklos bendruomene, paraginti Paežerių pagrindinės mokyklos direktorės pavaduotojos ugdymui, laikinai einančios direktorės pareigas Romos Ciplijauskienės,  paruošėme Lietuvos šimtmečiui dovaną, Lietuvai-100 varpelių , kuriuos gaminti  iš modelino pamokė dailės ir technologijų mokytoja Rasa Nemeikšienė.  

Šventė – puiki proga apžvelgti darbus, pagerbti bendruomeniečius. Renginio metu įteikėme keletą nominacijų:

  • Kaimo šviesuoliui ir sveikuoliui, ilgamečiam Paežerių mokyklos direktoriui , Kazio Griniaus muziejaus įkūrėjui   Vytautui Griniui  įteikta nominacija „Kaimo šviesuolis“. Vytautas Grinius yra apdovanotas ir LR Prezidentės  ordinu „Už nuopelnus Lietuvai“ Riterio kryžiumi.
  • Nominacija „Kaimo ilgaamžė“ įteikta Paežerių kaimo gyventojai Julijai Griniuvienei.
  • Nominacija „Kaimo daktariukė“ įteikta  Laimutei Mockeliūnaitei, už nuolatinę pagalbą, rūpestį ne tik mūsų kaimo, bet ir aplinkinių kaimų gyventojams.
  • Dvi  nominacijos „Auksinė plunksna“, ir „ Kaimo šviesuolė“ įteiktos mokytojai-poetei Vidai Vosylienei, už daugybę prasmingų, gyvenimiškų, šmaikščių sueiliuotų posmų. Ji yra išleidusi poezijos knygelę „Byra sidabro lašai“.  Kaimo rašytojų sąjungos valdyba 2017 m. mokytojai  suteikė Lietuvos kultūros šviesuolės vardą. Todėl  ir mūsų kaimo bendruomenė įvertindama šiuos mokytojos nuopelnus jai įteikė nominaciją „Kaimo šviesuolė“.

Šventės metu pagerbti ir atminimo dovanomis apdovanoti  gražius jubiliejus šiemet paminėję ar paminėsiantys  kaimo bendruomenės nariai.

Paežeriuose gyvena darbštūs žmonės, tai įrodo tvarkomos aplinkos, sodybos. Net sunku buvo išrinkti gražiausią iš gražiausių. Padėkos raštais apdovanota keletą gražiai tvarkomų sodybų.

Už visokeriopą pagalbą ir paramą organizuojant  šventę „Kraštiečių susibūrimas“„15 metų kelyje“ padėkos įteiktos :   Paežerių  pagrindinės mokyklos direktorei Romai Ciplijauskienei, Vilkaviškio rajono savivaldybės administracijai, Vilkaviškio bendruomenių sąjungos pirmininkei Linai Kružinauskienei,  UAB Timaka direktorei Onutei Maksvytienei, ŽŪK „Senoji kryžkelė“ pirmininkui Arvydui Jurgelaičiui, „Rokiškio sūris“  paruošų skyriaus direktorei Daliai Pošiūnienei , Paežerių kaimo  ūkininkams: Kęstučiui Dūdoniui, Pauliui Vizgirdai,  Mindaugui Petkevičiui, Povilui Mockeliūnui, Rimgaudui Kilnai,  Antanui Pupkiui, Kaziui Zaveckui.

Neužrakinkim širdies Gerumui -

Dalinkimės  juo po mažutį  lašą.

Visiems kas tyli, ar kas prašo -

Kas liūdi, ieško ar kas blaškos...

Gerumas  mums sugrįš  upeliais...

Gerumas mus  į prasmę veda...

 

Savo gražiais romansais  šventėje linksmino ansambliai „Randevu“  „Du bičiuliai“. Išsiskirstėme į namus pabendravę, pasidalinę patirtimi vieni su kitais, puikios nuotaikos. Už pagalbą organizuojant šventę dėkoju  kaimo bendruomenės  narėms Giedrutei Klimavičienei,  Rasutei Mockeliūnienei, Dalytei Bosevičienei, Editai Burbienei.

 

 

Lėšas projekto „ „KRAŠTIEČIŲ SUSIBŪRIMAS  15 METŲ KELYJE“ įgyvendinimui  skyrė Vilkaviškio rajono savivaldybė.

 

                                                                                               Paežerių kaimo bendruomenės pirmininkė

                                                                                                                                 Vida Kilnienė

 

 

 


Pirmas puslapis

Renginiai