Tai senoji interneto svetainės versija. Naująją versiją rasite čia.

<< sausis, 2010 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Naujienos

2018-10-18

Marijampolės apskrities vietos veiklos grupių susitikimas

      

 

 

MARIJAMPOLĖS APSKRITIES VIETOS VEIKLOS GRUPIŲ SUSITIKIMAS

 

Susitikimo data: 2018 m. spalio 17 d.

Susitikimo vieta: Vilkaviškio krašto vietos veiklos grupės būstinė (J. Basanavičiaus a.7, Vilkaviškis)

Susitikime dalyvavo:

Sūduvos VVG administratorė-viešųjų ryšių specialistė Kristina Mačiokienė;

Marijampolės VVG pirmininkė, projekto vadovė Lina Mineikienė, koordinatorius Saulius Stanynas;

Šakių krašto VVG pirmininkė Aušra Slidziauskienė, viešųjų ryšių specialistė Grinutė Šnirpūnienė;

Vilkaviškio krašto VVG pirmininkė, projekto vadovė Lina Kružinauskienė, administratorė Renata Buragienė, finansininkė Ingrida Čivinskienė, viešųjų ryšių specialistė Asta Jurevičienė.

 

Marijampolės apskrities vietos veiklos grupių atstovai susitiko aptarti šių dienų aktualijų. Apgailestauta, kad susitikime nedalyvauja Kalvarijos vietos veiklos grupės atstovai, ypač Kalvarijos VVG pirmininkas, administravimo vadovas Valdas Aleknavičius. Kalvarijos vietos veiklos grupės pirmininkas išrinktas atstovauti Marijampolės apskritį Vietos veiklos grupių tinkle, tačiau tinklo veikloje nedalyvauja, dėl ko nukenčia kitos apskrities vietos veiklos grupės. Laiku negaunama ir nepateikiama informacija, neaptariama ir VVG tinklui  nepateikiama bendra apskrities vietos veiklos grupių pozicija. Susitikimo metu nutarta pavesti Marijampolės vietos veiklos grupės pirmininkei Linai Mineikienei aptarti atstovavimo klausimus su apskrities atstovu – Kalvarijos VVG pirmininku Valdu Alkenavičiumi. Pasiūlyta jam negalit dalyvauti VVG tinklo posėdžiuose suteikti atstovavimo įgaliojimus kitoms apskrities VVG.

Susitikimo metu aptartas ir labai aktualus šių dienų klausimas dėl projektų vertinimo perdavimo Vietos veiklos grupėms.  Informaciją apie tai ar sutiktų perimti vertinimus jau rinko ir Vietos veiklos grupių tinklas, dar kartelį perklausė ir Nacionalinės mokėjimo agentūros atstovai. Marijampolės apskrities vietos veiklos grupių nuomone, jei yra tokia būtinybė, imtųsi vertinti paraiškas, nes dėl per ilgai užsitęsusio vertinimo laikotarpio, pareiškėjai jau laiku neįgyvendino projekte numatytų veiklų ir t.t.  Šis klausimas buvo svarstomas ir LEADER koordinavimo grupės posėdyje, kurio metu siūlomi trys vertinimo variantai. Kuris variantas bus priimtas dar neaišku, tačiau užsitęsęs paraiškų vertinimas, jau  pareiškėjams kelia nerimą ir nepasitikimą. VVG atstovai mano, kad apie tai, kodėl tai ilgai tęsiasi paraiškų vertinimas turėtų būti kalbama plačiai Lietuvos mastu, nes dėl to nėra kaltos Vietos veiklos grupės, o  Nacionalinė Mokėjimo Agentūra tiesiog  neturi žmogiškųjų resursų. Belieka laukti kokį bendrą sprendimą priims Nacionalinė Mokėjimo agentūra ir Žemės ūkio ministerija, tikimasi, kad bus atsižvelgta ir VVG tinklo siūlymus.

Išreikštas pastebėjimas ir dėl procedūrų aprašo. Procedūrų apraše nurodomi reikalavimai (pvz. ant komercinių pasiūlymų, jei jie skirti pareiškėjui turi būti uždėtas atspaudas ir pasirašyta). Administravime taisyklėse to nėra, todėl rašant FSA reikia vadovautis ne tik Administravimo taisyklėmis, bet ir procedūrų aprašu. Išreikšta nuomonė, kad tai tikrai pertekliniai reikalavimai, nes pildydamas paraišką pareiškėjas nesivadovauja procedūrų aprašu.

 

Apskrities vietos veiklos atstovai pasidalino projektų įgyvendinimo patirtimi. Šiai dienai Sūdavos VVG iš viso yra surinkusi 10 projektų, Marijampolės vvg – 19, Šakių krašto VVG-17, Vilkaviškio krašto vvg-20 projektų.

Kitą susitikimą nuspręsta daryti lapkričio mėnesį Marijampolėje.

 


Pirmas puslapis

Renginiai