Tai senoji interneto svetainės versija. Naująją versiją rasite čia.

<< sausis, 2010 >>
PATKPŠS
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Naujienos

2013-05-07

Jurginės Vištytyje

Balandžio 23 d. Vištyčio seniūnijos kaimo bendruomenėje vyko Jurginių šventė. Kurios metu buvo vykdomas projektas „ Eismo saugumas bendruomenėse 2013“
Pats gražiausias metų laikas Vištytyje – pavasaris, kai Šv. Jurgis paima raktus, atrakina žemę ir išleidžia žalumą. Smagioje atbundančios gamtos šventėje - Jurginėse, išskirtinę nuotaiką kuria folkloro, kaimiškų kapelų kolektyvai. Viena gražiausių pavasario švenčių - Jurginės. Būtent tądien pirmą kartą į laukus išgenami gyvuliai. Tikima, kad šventasis Jurgis saugo vasaros raktus - jis gali atrakinti dangų, kad palytų lietus ir sužaliuotų žolė...
Jau kelinti metai Vištyčio parapijos klebono Lino Dūkštos iniciatyva, padedant vietos bendruomenei Vištytyje organizuojama smagi Jurginių šventė. Šiais metais galime pasidžiaugti dar labiau, kadangi šventė išaugo. Šiais metais ji apima visą rajoną.
Kad ir kaip triūstume dėl amžinosios Tėvynės danguje, vis dėlto esame šios Žemės vaikai. Privalome ją tausoti, saugoti, branginti, išlaikydami savo panašumą į Kūrėją, atsiduodami Jo valiai. Kaip Dievas galėtų nepadėti, jei visa pavedame Jo globai, visa pradedame, prašydami Jo palaiminimo, kurio šiandien taip reikia ne tik lauką ariant, bet ir auginant jaunąją kartą. Kad ir kiek betriūstume, kiek besistengtume žemę dirbant, jei Dievas nelaimins, nieko nebus – arba išdžius, arba paskęs. O ką bekalbėti apie vaikų auginimą. Auginti Žmogų – tai ne paprastas darbas, o pašaukimas. Į šią misiją pakviesta šeima, mokykla, Bažnyčia, visa bendruomenė – mes kiekvienas. Todėl šventė ir prasidėjo šventomis mišiomis Vištyčio bažnyčioje. Mišias aukojo Vilkaviškio Vyskupijos kancleris kunigas daktaras Žydrūnas Kulpys . Džiaugėmės, kad maldai susirinko ne tik bendruomenė, bet galėjome pasidžiaugti ir Vištyčio P. Kriaučiūno vid mokyklos mokytojų ir mokinių dalyvavimu. Į šventę atvyko ir didelis būrys svečių.  Po mišių šventę  pradėti pakvietėme Vištyčio parapijos  Kleboną Liną Dūkštą . 
Labai džiaugiamės atvykusiais svečiais iš Vilniaus. Tai Baltijos Labdaros fondo atstovas Mindaugas Mizaras, kuris atvežė kaimo žmonėms dovanų sėklinių bulvių.
Šventėje dalyvavo Vilkaviškio Vyskupijos kancleris kunigas daktaras Žydrūnas Kulpys, Vilkaviškio kaimo bendruomenių pirmininkė Lina Kružinauskienė, Vilkaviškio  rajono kaimų bendruomenių pirmininkai bei bendruomenių atstovai,  Vilkaviškio socialinės pagalbos centro socialinės darbuotojos, Vištyčio Petro Kriaučiūno vid mokyklos Direktorius Zigmas Vasaitis, mokytojai ir mokiniai, Vištyčio regioninio parko direkcijos atstovai, vietos tarybos pirmininkas, girininkas Rymantas Vaičaitis. Džiaugėmės, kad  pas mus svečiavosi visas būrys pareigūnų. Tai Lazdijų rinktinės vadas Virginijus Raugalė, Kybartų užkardos vadas Audrius Šantaras, Vištyčio užkardos vadas Rimantas Kundreckas, Kybartų policijos nuovados vadas Arūnas Kinderis. Labai džiaugiamės, kad pareigūnai padeda ne tik tvarką palaikyti, darbus dirbti, bet prisijungia ir prie švenčių ir įvairių renginių. Šventės metu visi norintys dalyvavo piešinių konkurse „ Mano saugus kiemas“. Bendruomenės namuose buvo suorganizuotas pokalbis- diskusija kaip reikia elgtis , kad kaime visi būtume saugūs. Į pokalbį įsijungė vaikai, suaugusieji. Pareigūnų dėka žmonės buvo informuojami visais rūpimais klausimai. Konkurso dalyviai pristatinėjo savo piešinius, visi gavo dovanų.

Vištyčio seniūnijos kaimo bendruomenės informacija

vistytis7.JPG

vistytis6.JPG

vistytis5.JPG

vistytis4.JPG

vistystis3.JPG

vistytis2.JPG

vi__tytis.JPGvi__tytis1.JPG


Pirmas puslapis

Renginiai